koniec po predl. USA – Lotyšsko
3:4
(2:2, 0:0, 1:1 - 0:1)
Komentuje: Daniela Mesíková

Američania vyhrávali v tretej tretine 3:2, no Rubins sa najprv postaral o vyrovnanie a následne rozhodol aj v predĺžení. Lotyšsko poráža USA 4:3 a teší sa z historickej medaily, ktorá má bronzový lesk!

61:22
Lotyšsko dalo gól!
Výborný odvážny prienik predviedol kapitán Lotyšov Daugavinš, ktorý prekorčuľoval protihráča, jeho prihrávka za seba sa odrazila od korčule brániaceho Garlanda na hokejku KRISTIANSA RUBINSA a ten z pravého kruhu k bližšej žŕdke ponad rameno prestrelil DeSmitha a stáva sa hrdinom!
Asistencie Kaspars Daugavinš, Janis Jaks.

61:07
Úvod predĺženia je opatrný. Lotyši držia puk na hokejkách. Jaks zacúval.

60:01
Začalo sa predĺženie.

Po troch tretinách je skóre v zápase o bronz medzi USA a Lotyšskom nerozhodné 3:3. O malú chvíľu uvidíme 10-minútové predĺženie.

60:00
Tretia tretina sa skončila.

59:53
Abols v nájazde zo strany, dostal sa cez Mackeya, prehodil si puk na forhend, no DeSmith zasiahol vyrážačkou!

59:16
Coronatovu strelu kryje nadvakrát Šilovs.

59:05
Ťažká prihrávka Abolsovi, ktorý sa puku nedotkol. Icing.

58:28
Lotyši v prečíslení, Indrašisovu strelu z ľavého kruhu DeSmith kryje, prerušil hru.

58:00
Samberg nebezpečne vypálil z prvej od modrej, skóre sa nemení.

57:39
Perbixova strela presvišťala vedľa pravej žŕdky lotyšskej bránky.

56:29
Grimaldi sa vytiahol na modrú čiaru, puk poslal na zadný mantinel, no Garlanda čisto odzbrojil Čukste.

55:33
Ďalšia prihrávka prešla do bránkoviska, Abols a Balcers sa snažili dorážať, Američania puk odpálili.

54:43
Ločmelis vystrelil na DeSmitha, ktorý vyrážal pred seba, obrovská skrumáž pred ním, Lotyši nedorazili puk do bránky!

54:21
Jednoduchá situácia, hráč pred brankárom, DeSmith nič nevidel a presná strela KRISTIANSA RUBINSA skončila za jeho chrbtom na vyrážačkovej strane.
Asistencie: Dans Ločmelis, Rihards Bukarts.

53:53
Grimaldi prihrávkou spoza bránkovej čiary hľadal Bonina, puk ale zachytili Lotyši.

52:45
Tynan zapojil do akcie, Hutsona ktorý rozhýbal brániacich hráčov a dostal sa k strele, ktorú Šilovs nepustil za seba.